sk
cz en
MENU
KONTAKTOVAŤ
OBCHODNÉ MIESTA
PRIVÁTNI
BANKÁRI
ÚSTREDIE
NOVINKY
Zmena služby 3DSecure pri platbách kartou na internete
20.11.2018

Vážení klienti,

 

dovoľujeme si Vás informovať o zmene v poskytovaní služby 3DSecure pri platbách debetnou platobnou kartou Mastercard na internete.

 

Privatbanka Vám v súčasnosti pri platbách na internete debetnou platobnou kartou Mastercard poskytuje službu 3DSecure so statickým heslom.

 

V rámci zvyšovania bezpečnosti a komfortu pri platbách debetnou platobnou kartou Mastercard na internete prebehne dňa 27. novembra 2018 prechod systémov zo statického 3DSecure hesla na dynamický 3DSecure kód. Službu 3DSecure s dynamickým 3DSecure kódom budete mať k vyššie uvedenému dátumu automaticky aktívnu, ak ste Privatbanke poskytli Vaše číslo mobilného telefónu. V opačnom prípade sa, prosíme, spojte so svojím privátnym bankárom, resp. s bankovým poradcom na najbližšom pracovisku banky.

 

Ako služba 3DSecure s dynamickým kódom funguje:

Pri platbe na internete u obchodníka, ktorý podporuje službu 3DSecure, budete vyzvaný na zadanie 3DSecure kódu do formulára na stránke obchodníka. Ten vám bude zaslaný formou SMS (v tvare napr. "AB-12345678“) na číslo Vášho mobilného telefónu. Prvé dva alfabetické znaky kódu („AB“) majú kontrolnú funkciu a budú uvedené vo formulári. Pre zadanie 3DSecure kódu na potvrdenie platby zadáte len 8-miestnu číselnú časť kódu („12345678“). Po overení správnosti 3DSecure kódu bude platba uhradená.

 

Dynamický 3DSecure kód je pre každú platbu jedinečný a má obmedzenú platnosť. Po uplynutí časovej platnosti kódu môžete požiadať najviac o ďalších päť nových 3DSecure kódov (SMS) pre jednu platbu. Po ich vyčerpaní alebo po troch chybne zadaných pokusoch budete zablokovaný. Pre odblokovanie kontaktuje svojho privátneho bankára alebo bankového poradcu.

 

V čase prechodu systémov, dňa 27. novembra 2018 od 6:00 do 18:00 hod., bude služba 3DSecure nedostupná. Po obnovení služby 3DSecure bude autorizácia platby na internete prebiehať už len dynamickým 3DSecure kódom.

 

Späť