sk
cz en
MENU
KONTAKTOVAŤ
OBCHODNÉ MIESTA
PRIVÁTNI
BANKÁRI
ÚSTREDIE
NOVINKY
Najkurióznejšie prípady – privátne bankovníctvo
08.01.2019

Naši privátni bankári sa svojim klientom starajú v prvom rade o efektívnu správu a zhodnotenie ich finančného majetku. S dôverou sa však na nás obracajú aj s rozmanitými – menej tradičnými požiadavkami. Pozrite si tie najkurióznejšie z nich...

 

Pre svojich klientov privátni bankári často riešia aj nefinančné požiadavky, akými sú napríklad pomoc s predajom nehnuteľnosti, či výber vhodnej školy pre dieťa.  Medzi tie najkurióznejšie však bezpochyby patrila úloha, zohnať polárneho vlka a vlčicu. Klient totiž o tomto vlčom druhu videl v televízii zaujímavý dokument a chcel si zriadiť ich chov.


Iný náš dlhoročný klient sa v jedno letné sobotňajšie popoludnie opýtal svojho privátneho bankára, či by jeho syna mohol zaviesť na futbalový zápas. Čo však čert nechcel, v ten deň mal turnaj aj syn bankára a zhodou okolností v mužstve hrajúcom proti synovi klienta. Našťastie sa však zápas skončil remízou, takže sa aj nálada chlapcov počas cesty autom domov niesla v priateľskom duchu.

Ďalší klient sa na svoju bankárku obrátil s otázkou, či by mohla vycestovať s jeho ženou na pár dní za nákupmi do Milána. Jeho to vraj vôbec nebaví a ženy obchody milujú... Pri jej pracovnej vyťaženosti to bolo nereálne, ale nakoniec spoločne našli kompromisné riešenie a vybrali sa spoločne nakupovať do susednej Viedne...


Pri našej práci sme zaznamenali aj nasledovný prípad. Jedna z klientiek svojmu bankárovi v noci vyľakaná zatelefonovala, že jej v dome prasklo vodovodné potrubie, vytopilo kuchyňu a kúpeľňu a požiadala ho, či by nemohol prísť túto domácu „haváriu“ riešiť.

 

 

Toto leto zas poprosil dlhoročný klient svojho privátneho bankára, či by mu mohol poradiť pri riešení susedského sporu – ten sa týkal toho, že susedovi prekážali klientove sudy s pálenicou, ktoré boli pri plote susedovej záhrady s bazénom. Zdržiavali sa pri nich osy, včely a iný hmyz. Tie ho údajne vyrušovali pri kúpaní, ktoré si nemohol naplno užívať...


Jedného dňa sa istý klient obrátil na svojho privátneho bankára s netypickou prosbou: „Nevedeli by ste mi zohnať tigrí trus?“ Ten sa totiž používa v  tradičnej čínskej medicíne ako alternatíva k invazívnej liečbe. 

 

 

Niektoré požiadavky sa nám podarilo splniť svojpomocne, s inými nám pomohla partnerská spoločnosť Concierge alebo sme našli alternatívne riešenie.

Ako vidíte, práca privátnych bankárov vie byť niekedy naozaj veľmi pestrá.  Aj keď je primárne zameraná na zhodnocovanie finančného majetku klientov, sme radi, že nás vnímajú tiež ako partnerov, na ktorých sa môžu s dôverou obrátiť i s nevšednými požiadavkami. Túto dôveru si budeme nanajvýš ctiť aj v roku 2019. Nakoniec, dôvera je základom dobre fungujúceho vzťahu klienta a privátneho bankára a základným predpokladom špičkovej starostlivosti, ktorú klientom radi poskytujeme.

Späť