sk
cz en
MENU
KONTAKTOVAŤ
OBCHODNÉ MIESTA
PRIVÁTNI
BANKÁRI
ÚSTREDIE
NOVINKY
Na bratislavských Boroch vyrastá nemocnica novej generácie
01.07.2019

Postará sa aj o najnáročnejších pacientov a na jej výstavbe sa finančne podieľajú aj klienti Privatbanky.

 

Nemocnica bude pripravená prevziať zodpovednosť aj za tých najnáročnejších pacientov z celého Slovenska. Poskytovať bude plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni, ktorá bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia. Výstavba nemocnice odštartovala minulý rok a spustenie plnej prevádzky je naplánované na január 2022. Najväčšia súkromná investícia do zdravotníctva sa vyšplhá na 240 miliónov eur.


Budova s hrubou podlahovou plochou takmer 53-tisíc štvorcových metrov bude evokovať obraz futuristického objektu, ktorý možno chápať aj ako symbol novej generácie zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Za návrhom stojí holandské štúdio Dutch Health Architects, ktoré má za sebou už vyše 80 projektov nemocníc po celom svete.

Nemocnica novej generácie Bratislava bude súčasťou novovznikajúcej štvrte Bory. Aktuálne tu Penta prevádzkuje obchodno-zábavné centrum Bory Mall a vo výstavbe je i obytný komplex Bory Home.

„Nemocnica na Boroch sumarizuje to najlepšie, čo sme sa dosiaľ počas prevádzky našich 17 regionálnych nemocníc a výstavby nemocnice v Michalovciach naučili. Má byť prvou voľbou pre obyvateľov spádovej oblasti a zároveň sazameriavať i na náročné diagnózy, a to najmä z oblasti chirurgických a interven-čných výkonov zameraných na onkologické, neurovaskulárne, kardiovaskulárne a traumatologicko-ortopedické výkony, ktoré sa bežne na Slovensku nevykonávajú. To si vyžaduje špičkovú medicínsku techniku a prístrojové vybavenie, moderné ošetrovateľské postupy a erudovaný odborný personál,“ hovorí generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a siete polikliník ProCare, Vladimír Dvorový.
 

Na výstavbe nemocnice novej generácie sa môžu finančne podieľať exkluzívne aj klienti Privatbanky prostredníctvom investície do projektových dlhopisov.

Pre viac informácií o možnostiach investovania s Privatbankou nás kontaktujte

 

Späť