sk
cz en
MENU
KONTAKTOVAŤ
OBCHODNÉ MIESTA
PRIVÁTNI
BANKÁRI
ÚSTREDIE
PRIVÁTNE BANKOVNÍCTVO
Individuálne nakupované cenné papiere | Asset management | Privátny bankár | Benefity | Poplatky | Infocentrum

Privátne bankovníctvo predstavuje najvyšší stupeň starostlivosti o Vaše finančné prostriedky. Či už chcete o svojich investíciach rozhodovať sami alebo ich správu zveríte našim investičným špecialistom, urobíme všetko preto, aby sme Váš finančný majetok zveľadili a ochránili pred znehodnotením. Pritom sa môžete spoľahnúť na profesionalitu a individuálny prístup našich privátnych bankárov. Už nemusíte chodiť do banky. My prídeme za Vami a sprístupnime Vám to najlepšie z finančného trhu.

Vyberte si z dvoch základných spôsobov, ako sa budeme starať o Vaše peniaze.

1. Správu Vašich investícií môžete riadiť a usmerňovať sami. Prostredníctvom individuálne nakupovaných cenných papierov a ostatných finančných nástrojov získate prístup k širokej škále produktov z celého sveta. Záleží len od Vašich preferencií, pričom sa môžete kedykoľvek poradiť s našimi odborníkmi na investovanie.

2. Ak radšej necháte správu Vašich investícii na profesionálov, využite služby nášho asset managementu. Vy si určíte pravidlá a my sa postaráme o komplexnú správu a zhodnocovanie Vášho finančného majetku.

Individuálne nakupované
cenné papiere
Asset
management


Individuálne nakupované cenné papiere

V našej ponuke nájdete cenné papiere z celého sveta:
Korporátne dlhopisy
Bankové dlhopisy
Produkty obchodované na burze
Zaujali sme Vás? Dohodnite si nezáväznú konzultáciu s privátnym bankárom alebo nám nechajte svoj kontakt a my sa Vám ozveme.
KONTAKTOVAŤ

Korporátne dlhopisy

Ak patríte medzi investorov, ktorým nestačia výnosy na termínovaných vkladoch a zároveň preferujete pravidelnú výplatu stabilných výnosov, ponúkame Vám možnosť investovania do korporátnych dlhopisov.

Čo je korporátny dlhopis a na akom princípe funguje?

Ako investor kúpou dlhopisu požičiavate na určité obdobie peniaze tomu, kto dlhopis vydáva (emitentovi). Emitent Vám za to pravidelne vypláca dohodnutý úrokový výnos a pri splatnosti dlhopisu vyplatí späť menovitú hodnotu dlhopisu.

V porovnaní s termínovanými vkladmi, investícia do dlhopisov nie je chránená Fondom ochrany vkladov. Na druhej strane, korporátne dlhopisy prinášajú investorovi omnoho vyšší výnos a možnosť ich predaja aj pred splatnosťou.

Zo širokej ponuky korporátnych dlhopisov si naši klienti najčastejšie vyberajú dlhopisy ekonomicky silnej a diverzifikovanej skupiny PENTA, ktoré možete získať exkluzívne len v Privatbanke.

Definícia dlhopisov podľa zákona

VÝHODY DLHOPISOV V NAŠEJ PONUKE

  • Vyšší fixný výnos v porovnaní s termínovanými vkladmi
  • Pravidelné vyplácanie výnosu na zvolený účet
  • Možnosť predaja dlhopisu aj pred jeho splatnosťou
  • Zdaňovanie výnosov zrážkovou daňou *
*Platí pri slovenských emitentoch a investoroch.

Nevýhody:

  • Investícia nie je chránená Fondom ochrany vkladov

V závislosti od výšky plánovanej investície si môžete vybrať z dvoch typov emisií korporátnych dlhopisov spoločností zo skupiny PENTA:

Emisie s minimálnou investíciou
100 000 €
Emisie s minimálnou investíciou
3 000 €