sk
cz en
MENU
KONTAKTOVAŤ
OBCHODNÉ MIESTA
PRIVÁTNI
BANKÁRI
ÚSTREDIE
NOVINKY
PRÁCE NA NEMOCNICI NOVEJ GENERÁCIE SÚ V PLNOM PRÚDE
21.08.2020

Na bratislavských Boroch vyrastá Nemocnica novej generácie siete Svet zdravia, ktorá sa postará aj o najnáročnejších pacientov. Poskytovať bude plánovanú i akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni, ktorá bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia. Najväčšia súkromná investícia do zdravotníctva sa vyšplhá na 240 miliónov eur.

 

Práce na výstavbe neutíchajú ani počas koronakrízy

Dokončuje sa výstavba heliportu na streche nemocnice, ktorá bude súčasťou pohotovostnej jednotky. Aktuálne tiež prebieha výstavba strešného plášťa a inštalácia okien a techniky v interiéri a exteriéry budovy.

 

Nemocnica  21. storočia

14 špičkových operačných sál, urgentný príjem novej generácie, osem intímnych pôrodných izieb namiesto boxov, robotická prípravovňa liekov, zdravotná starostlivosť organizovaná v multidisciplinármych programoch, inovatívne procesy a moderné rádiodiagnostické vybavenie, jednolôžkový štandard pre pacienta či liečivé prostredie. Aj taká bude nemocnica 21. storočia.  

„Naše regionálne nemocnice, novopostavená moderná nemocnica v Michalovciach a pripravovaná prvá koncová nemocnica na Boroch sú najlepším príkladom toho, ako skupina Penta pozitívne mení slovenské zdravotníctvo. Často sme príkladom pre ostatných, keď zavádzame inovatívne medicínske a prevádzkové procesy, ktoré zvyšujú kvalitu zdravotnej starostlivosti a bezpečnosť pacienta. Vieme, že aj v slovenských podmienkach sa dá dosiahnuť európska úroveň a dnes som hrdý na to, čo sme už dokázali a kam naše zdravotníctvo posúvame,“ hovorí Eduard Maták, partner v Penta Investments, ktorej súčasťou je sieť nemocníc Svet zdravia.

Nemocnica bude zastrešovať takmer všetky medicínske odbory. Nosnú činnosť však bude tvoriť šesť hlavných klinických interdisciplinárnych programov, na ktorých sa budú podieľať odborníci viacerých špecializácií. Patrí medzi nich starostlivosť o matku a dieťa, srdcovocievne ochorenia, cievne mozgové ochorenia, onkologické ochorenia, úrazové lekárstvo a program pre poruchy metabolizmu a trávenia. V novej nemocnici sa však budú liečiť aj všetky bežné choroby, čiže i cukrovka, vysoký krvný tlak alebo žlčníkové ťažkosti.

Päťpodlažná budova s hrubou podlahovou plochou takmer 53-tisíc štvorcových metrov bude evokovať obraz futuristického objektu, ktorý možno chápať aj ako symbol novej generácie zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Autorom architektonickéhéo návrhu je holandské štúdio Dutch Health Architects, ktoré vyhralo medzinárodné výberové konanie a má za sebou už vyše 80 projektov nemocníc po celom svete.

 

 

Klienti Privatbanky sa môžu na financovaní výstavby rôznych zaujímavých projektov skupiny Penta, vrátane Nemocnice Bory, exkluzívne podieľať prostredníctvom investovania do korporátnych dlhopisov.

Zaujalo vás to? Zanechajte nám svoj kontakt, zavoláme vám a radi povieme viac o možnostiach výhodného investovania s Privatbankou.

KONTAKTOVAŤ

 

 

 

 

 

Späť