sk
cz en
MENU
KONTAKTOVAŤ
OBCHODNÉ MIESTA
PRIVÁTNI
BANKÁRI
ÚSTREDIE
BLOG
AN
Interklinik: Krása, zdravie a relax pod jednou strechou
23.01.2023

„Prečo by sa mal človek cítiť zle vo vlastnom tele, keď súčasná medicína ponúka celú paletu možností, ako to zmeniť?“ pýta sa Lukáš Struhár, CEO spoločnosti Interklinik.
V rozhovore nám predstavil fungovanie kliniky špecializujúcej sa nielen na estetickú medicínu a porozprával aj o nových trendoch v tejto oblasti.

 

> Predstavte nám v krátkosti príbeh spoločnosti Interklinik. Čo stálo za jej vznikom a aká je jej filozofia?

Naša spoločnosť pôsobí na trhu už takmer tri desaťročia, dali sme sa inšpirovať zahraničnými klinikami, ktoré sa venovali lekárskej turistike a ponúkali viacero oddelení pod jednou strechou. Naša filozofia je krása, zdravie a relax pod jednou strechou. Snažíme sa podčiarknuť prirodzenú krásu a držíme sa hesla „etika v estetike“.

> Čo všetko ponúkate klientom?

Klienti u nás môžu nájsť široké portfólio oddelení so špičkovým vybavením. Delíme ich na zdravotnícke – plastická chirurgia, estetická dermatológia, stomatológia, urológia, gynekológia, cievne oddelenie, ORL, a na relaxačnú časť – medical spa, kozmetika, masáže, prístrojové ošetrenia na formovanie postavy -, ktorú nájdu v samostatnom oddelení Spaklinik. Naše portfólio je veľmi rozsiahle, vykonávame asi 300 rôznych zákrokov. Pri každom z nich dbáme na individualitu klienta tak, aby dostal najlepšie poradenstvo a na výber zákrok, ktorý nie je takpovediac cez čiaru vkusu a estetickosti.

> S plastickou chirurgiou bolo v minulosti spojených mnoho predsudkov, tie sa však postupne vytrácajú. Aké zákroky realizujete na vašej klinike?

Estetická medicína a predovšetkým plastická chirurgia už nie sú až takou tabuizovanou témou, akou boli pred rokmi. Zároveň sa posúva veková hranica produktivity človeka a očakáva sa, že ľudia majú vyzerať sviežo a dobre aj v neskoršom veku. Koniec koncov každý z nás sa chce páčiť a cítiť sa vo svojom tele dobre.

Sme presvedčení, že neexistuje dôvod, prečo by sa niekto mal trápiť pre svoj zovňajšok, necítiť sa dobre alebo dokonca trpieť zdravotnými problémami, ktoré sa dajú odstrániť. Dôležité však je, aby to klient chcel sám a aby jeho rozhodnutie obrátiť sa na nás nebolo ovplyvnené tlakom spoločnosti alebo nejakým ideálom krásy.

> S akými požiadavkami sa na vás klienti obracajú najčastejšie? Evidujete nejaké trendy v estetickejmedicíne, prípadne zákroky, ktoré sú takzvane in?

Definoval by som ich ako dôraz na prirodzenosť. Klienti sa viac orientujú na menej invazívne ošetrenia a zákroky, ktoré konzultujú s našimi lekármi. Veľmi obľúbené je napríklad ošetrenie Profhilo ocenené titulom inovácia roka, ktoré prináša klientom jedinečnú koncentráciu kyseliny hyalurónovej a slúži na biorevitalizáciu pleti. Okrem procedúr, ktoré spomaľujú proces starnutia, klienti najčastejšie hľadajú zákroky ako augmentácia poprsia, modelácia a zväčšenie pier, hifu pen, teda ultrazvukový neinvazívny lifting, či kozmetické ošetrenia pleti.Najdôležitejšia je však prirodzenosť, trend, keď klienti chceli vyzerať na dvadsať aj v päťdesiatke, tu už našťastie nie je. „In“ je byť oddýchnutý, dobre vyspatý a „nemať vek“.

> Celý čas používame rodovo neutrálne označenie klienti, aj keď správnejšie by bolo hovoriť o klientkach, ktoré pravdepodobne tvoria väčšinu vašej klientely. Ako by ste opísali typickú zákazníčku spoločnosti Interklinik?

Nedá sa to priamo vymedziť, navštevujú nás rôzne vekové kategórie a ľudia s rôznymi spoločenskými statusmi a postavením. Naše klientky hľadajú odborníkov, s ktorými môžu procedúry skonzultovať a ktorí na ne nerobia nátlak podstúpiť zákrok, s ktorým by neboli stotožnené.Najčastejšie ide teda o ženy na našej dermatologickej a plastickej sekcii.

Našou veľkou devízou je diskrétnosť, intimita a komfort. Chodí k nám totiž množstvo známych slovenských osobností zo sveta kultúry, politiky a šoubiznisu, ktoré všetky tieto atribúty veľmi oceňujú. Samozrejme, zdravie klienta je pre nás na prvom mieste, všetko ostatné je však veľmi príjemný bonus a naša veľká pridaná hodnota aj v porovnaní s konkurenciou.

> Služby vašich centier však určite využívajú aj muži, koniec koncov v ponuke máte aj služby urológa. Na aké procedúry sa orientujú oni? A vidíte stúpajúci trend v záujme mužov o takýto druh služieb?

Tým, že vnímanie nášho odvetvia sa v spoločnosti detabuizuje, každým rokom nám v klinike pribúdajú aj mužskí klienti, ktorí postupne „dobiehajú“ ženy. Muži tvoria najväčšiu klientelu na urologickej ambulancii, stomatológii a fyzioterapii. Najčastejším zákrokom u mužov v oblasti plastickej chirurgie je operácia viečok, ktorá je vlastne nevyhnutná – okremestetického hľadiska totiž ovisnuté viečka zhoršujú periférne videnie a videnie celkovo.

Ďalšími obľúbenými zákrokmi u mužov sú najmä fazety, zubné implantáty, abdomi[1]noplastika, gynekomastia, teda odstránenie tuku z oblasti brucha a pŕs, celková liposukcia a urologické zákroky.

> S akou netradičnou požiadavkou ste sa počas fungovania spoločnosti stretli? Riešili ste aj prípady, keď ste klientom museli výkon odmietnuť?

Je to asi ako v každých službách, napríklad aj u kaderníka. Občas sa stane, že klientka k nám príde s fotografiou svojej obľúbenej celebrity, pričom vôbec neberie do úvahy svoju telesnú schránku, stavbu tela a prirodzené črty tváre. Niekedy klientky chcú tiež úplne rovnaké zákroky, aké absolvovali ich kamarátky.

Naši lekári však vždy musia objektívne zhodnotiť stav každej klientky a všímajú si celý rad faktorov, aby od nás neodchádzali s úplne iným výsledkom. Bizarných požiadaviek máme našťastie už menej a čoraz čas[1]tejšie sa naši klienti dajú presvedčiť skúse[1]nými lekármi, lebo im už dôverujú.

 

Držíme sa hesla „etika v estetike“

 

A či sme už niekoho odmietli? Samozrejme. Držíme sa hesla „etika v estetike“ a naši leká[1]ri neurobia nič, o čom nie sú presvedčení, že neuškodí pacientovi či už zo zdravotnej alebo z vizuálnej stránky. Klienti od nás za žiadnych okolností nemôžu odísť s výsledkom, ktorý by bol nevkusný, prehnaný či neprirodzený.

> Jedným z oddelení Interklinik je aj relaxačné a masážne centrum Spaklinik – Medical Spa. Predstavte ho v krátkosti našim čitateľom. Čo všetko v ňom nájdu?

Medical SPA je miesto plné oddychu, príjemných zážitkov a trvácnej krásy. Naši klienti ho vyhľadávajú s cieľom prevencie a starostlivosti o pleť a telo. Čo všetko v ňom klient nájde? Individuálny prístup, najmodernejšietechnológie a techniky pri formovaní postavy rádiofrekvenciou, LPG, Hi-Fu, odbornú pomoc pri bolestiach chrbtice pomocoumetódy McKenzie, kinesio tape, poradenstvo pri výbere vhodných cvičení a naozaj účinné riešenie mobility. Okrem thajskýchmasáží je v ponuke celý rad manuálnych terapií. Je to miesto, kde klienti nájdu dokonalý relax – koniec koncov harmóniu potrebuje človek v dnešnom svete najviac.