sk
cz en
MENU
KONTAKTOVAŤ
OBCHODNÉ MIESTA
PRIVÁTNI
BANKÁRI
ÚSTREDIE
BLOG
AN
Ako sme sa rozhodli potešiť našich klientov a zároveň urobiť niečo pre našu prírodu
15.05.2020

Určite to poznáte, pred Vianocami dostávame od svojich obchodných partnerov drobnosti, ktoré síce potešia, ale časom zapadnú prachom alebo skončia v koši. My sme sa Vianoce 2019 rozhodli poňať trochu inak


Spojili sme sa s organizáciou Zasaď strom, make a home, ktorá si dala za cieľ vytvoriť v Tatrách a slovenských mestách novú zeleň a pomôcť tak slovenskej prírode. Míľnikom tohoto projektu je 1 000 000 nových stromčekov.

Rozhodli sme sa namiesto klasického vianočného darčeka darovať našim klientom ich vlastný živý stromček. Celkovo sme prispeli na výsadbu 1 500 stromčekov v Tatrách, a v českých Jeseníkoch (pre našich českých klientov). Náš príspevok však neznamená len výsadbu nového stromčeka, ale aj celkovú starostlivosť oň – aby z neho vyrástol silný a zdravý strom.

Tieto stromčeky nie len skrášlia naše hory, ale majú nevyčísliteľnú enviromentálnu hodnotu, nakoľko produkujú kyslík, pohlcujú CO2, ochladzujú klímu, zadržujú prach a mikroorganizmy, spevňujú pôdu, či znižujú hluk.


 

A prečo o tom píšeme práve teraz?

V uplynulých dňoch totiž prebehla prvá fáza výsadby v lokalite Tri studničky pod Kriváňom. Vysádzal sa smrek, borovica a smrekovec – jedni z našich najrozšírenejších ihličnanov.

Tejto výsadby sme sa mali zúčastniť aj my, a spolu s kolegami z Privatbanky sme mali priložiť ruku k dielu. Situácia s koronavírusom však ovplyvnila aj tento projekt, a kvôli nariadeniu vlády a bezpečnosti sme sa nemohli zúčastniť. Tešíme sa však, že naše hory skrášľujú stovky nových stromčekov.

Veríme, že sa potešíte aj vy, naši klienti, a že nabudúce, keď sa budete kochať pohľadom na naše slovenské lesy si spomenieťe, že jeden z tých stromčekov, je možno váš.

TU si môžete pozrieť krátke video z jarnej výsadby stromčekov.

 
 
Autor: Marcela Bariaková
Späť