sk
cz en
MENU
KONTAKTOVAŤ
OBCHODNÉ MIESTA
PRIVÁTNI
BANKÁRI
ÚSTREDIE
BLOG
AN
Hudba pre mňa znamená úplne všetko
03.10.2022

Miroslav Dvorský patrí medzi špičku slovenského, ale i svetového operného umenia, za všetko hovoria mená prestížnych operných domov, v ktorých vystupoval. Rozprávali sme sa s ním o jeho kariérnych začiatkoch, ale i o plánoch do budúcnosti.

> Opíšte nám svoje spevácke začiatky. Čo vás viedlo k hudbe? Je známe, že spevákov je vo vašej rodine viac.

Áno, hudbu máme takpovediac v rodine, je nás spolu päť bratov a spevu sme sa venovali až štyria, pričom najznámejším sa stal môj starší brat Peter, ktorý dosiahol naozaj úctyhodnú kariéru a už od detstva mi bol veľkým vzorom. A čo ma viedlo k hudbe?

Hudba pre mňa už odmalička znamenala všetko, bola to dennodenná súčasť môjho života.

Veľkú zásluhu na tom majú aj moji rodičia. Mama nám od detstva spievala ľudové piesne a otec nás v hudbe všemožne podporoval, kúpil klavír a zo svojich zahraničných ciest domov nosil gramofónové platne veľmi kvalitných symfonických a operných diel, ktoré ma úplne uhranuli. Hudbu som počúval úplne sústredene, bol to pre mňa najkrajší spôsob vypĺňania času a bol som ochotný kvôli tomu obetovať aj futbal s kamarátmi. Ako som už povedal, veľmi som vzhliadal aj k svojmu bratovi Petrovi, ktorý doma často spieval, a už od detstva som sa chcel priblížiť k virtuozite svetových operných majstrov.