sk
SK
CZ | EN
MENU
BLOG

Rast úrokových sadzieb bude pomalý II.

Nízke úrokové sadzby pretrvávajú. Ako sa s nimi vysporiadať pri investovaní?

Zistiť viac

Aký typ investora ste?

Táto otázka a následne odpoveď na ňu má najväčšiu váhu pri vyhodnocovaní klientskeho investičného profilu

Zistiť viac

Rast úrokových sadzieb bude pomalý I.

Téma zvyšovania úrokových sadzieb v eurozóne už nejaký čas zaznieva v médiách, preto sa jej budeme opäť venovať, tentokrát však trochu inak.

Zistiť viac

V Českej republike vidíme obrovský potenciál

Privatbanka, a. s., lámala v minulom roku na českom trhu rekordy, s dynamickým rastom však prestať rozhodne neplánuje

Zistiť viac

Dobré krajiny, dobré akcie

Ak akcie tvoria len malú, takmer zanedbateľnú časť celkového investičného portfólia, investovanie do jednotlivých akcií „nevadí“. Strata síce bolí, ale radosť z úspechov ju môže prevážiť. Ale ak akcie tvoria významnú časť portfólia, je vhodné riziko nesprávneho investičného rozhodnutia znížiť.

Zistiť viac

Katalánska nezávislosť vo víre dejín

Keď som v lete minulého roka prijal prácu analytika v katalánskej Barcelone, ani vo sne by mi nenapadlo, že táto zmena prebehne za takých dramatických okolností. Z času na čas sa človek v slovenskej či českej tlači dozvie o tom, že Katalánci majú chuť sa od Španielska odtrhnúť, ale v driemotách strednej Európy je aj tak najzaujímavejšou katalánskou značkou FC Barcelona.

Zistiť viac

1 miliarda eur pod správou – významný míľnik privátneho bankovníctva

Príbeh privátneho bankovníctva v našej banke reálne začal na jeseň roku 2005. Vtedy bola Banka Slovakia premenovaná na Privatbanku, pričom nový názov jednoznačne vyjadroval nové zameranie banky: privátne bankovníctvo.

Zistiť viac

Slnko nad akciami ešte nezapadá

Akciový trh v minulom týždni klesal a tento pondelok sa jeho pokles zrýchlil. Panika bola najsilnejšia od roku 2015. V utorok sa trajektória obrátila, ale v stredu a vo štvrtok bol vývoj akcií vlažný.

Zistiť viac

2018: Karavána ide ďalej

Každý rok je niečím zaujímavý, ani v roku 2017 to nebolo inak. Britská premiérka Theresa May mala 17. januára kľúčový prejav k brexitu, v ktorom naznačila úplný odchod krajiny z jednotného trhu (tzv. tvrdý brexit).

Zistiť viac

Daňová inšpirácia

V USA prešla daňová reforma oboma komorami amerického parlamentu – Kongresu – a čaká sa len na podpis prezidenta Donalda Trumpa. Súčasťou daňovej reformy je aj zníženie výdavkov na zdravotníctvo, a keďže v novembri 2018 sa konajú parlamentné voľby, Trump s podpisom otáľa. Ak by daňovú reformu podpísal až v januári, začala by platiť od roku 2019, a teda po týchto voľbách.

Zistiť viac

Bubblecoin

Na konci 16. storočia sa z Osmanskej ríše (v podstate dnešné Turecko a juhovýchodná Európa) doviezli do Holandska prvé tulipánové cibuľky. Sprvoti sa nič zvláštne nedialo, pestovatelia ich začali krížiť a vznikal dopyt po určitých druhoch. Cena tulipánov postupne rástla. Cibuľky sa stali nielen predmetom na pestovanie, ale na samotné obchodovanie. Od roku 1633 sa rast ceny postupne zrýchľoval. Obchod uľahčila aj burza v Amsterdame, ktorá bola ako jedna z najstarších vôbec založená v roku 1602.

Zistiť viac

Kryptomeny sú veľkým hitom – sú aj dobrou investíciou? II.

V tomto blogu si povieme niečo o technológii blockchain a zosumarizujeme si výhody a nevýhody najpopulárnejšej kryptomeny, bitcoinu.

Zistiť viac

Kryptomeny sú veľkým hitom – sú aj dobrou investíciou?

V poslednom čase sa všade píše o kryptomenách – bitcoine, ethereu a mnohých ďalších. Kým kedysi boli kryptomeny doménou zopár nadšencov a zasvätenej komunity, dnes sa o nich bavia bežní ľudia.

Zistiť viac

Ako si poradiť s nízkymi úrokmi

Príde pani vo vyššom veku na pobočku nejakej banky a posťažuje sa, že termínované vklady nič nevynášajú. Pozor, toto nie je začiatok vtipu, ale situácia, ktorá sa bežne stáva.

Zistiť viac

Aký je Váš investičný horizont?

Táto otázka je jednou z ďalších dôležitých, ktoré sa pýtame klientov pri zisťovaní vhodnosti poskytovanej investičnej služby a finančného nástroja pre klienta (MIFID dotazník).

Zistiť viac

Investovať do dlhopisov s kratšou alebo dlhšou splatnosťou?

Pripomeňme si záver z analýzy „Kedy budú rásť úrokové sadzby v eurozóne", ktorý bol publikovaný začiatkom tohto roka v našom časopise: „Teraz v skutočnosti neexistujú žiadne dôvody, aby sme mohli uvažovať o...

Zistiť viac

Prečo sa nespoliehať iba na P/E ukazovateľ

Ak chceme byť úspešní ako investor, musíme mať hlavne svoj cieľ, čo chceme dosiahnuť a k tomu prostriedky, ako to dosiahnuť. K prostriedkom môžeme zaraďovať aj ukazovatele, na základe ktorých sa rozhodujeme, čo chceme kúpiť/predať a kedy tak chceme urobiť.

Zistiť viac

Kľúčové postavy Európskej únie

Kto vlastne určuje smer, ktorým sa EÚ uberá? Na prvý pohľad jednoduchá odpoveď – no predsa inštitúcie a ľudia v nich. Avšak koho vplyv dominuje? A kto sú vlastne títo ľudia?

Zistiť viac

„Au revoir“ staré Francúzsko

Najmladším prezidentom Francúzska v histórii je Emmanuel Macron, ktorý je pre väčšinu Francúzov symbolom nových myšlienok a nádejou. Krajine sľuboval reformy, posilnenie domácej ekonomiky a ešte viac prepojenejšiu Európu, v ktorej budú na výslní. Francúzi teraz veria, že sa im bude dariť tak ako Nemecku.

Zistiť viac

Macron vie, čo robí

Tento rok bol v Európskej únii volebne náročný. Dôležité hlasovania sa konali okrem Talianska vo všetkých piatich najväčších krajinách Európskej únie.

Zistiť viac

Aby vás netrápili kurzové pohyby

Česká koruna si dlhé obdobie odvykla od pohybov a držala sa vo veľmi úzkom pásme okolo hodnoty 27 korún za 1 euro. Dalo by sa povedať, že v tom čase sa mohol investor úplne odosobniť od jedného zo základných rizík na finančných trhoch, a to konkrétne...

Zistiť viac

Akcie a analytici

Hoci sa už v niektorých vyspelých ekonomikách (USA, Kanada, Česká republika) úrokové sadzby zvyšujú, z dlhodobého pohľadu zostávajú stále nízke.

Zistiť viac

Staré, staršie, najstaršie

Aká je najstaršia firma na svete? Aký biznismodel používa? Má jeden produkt, alebo ho neustále mení?

Zistiť viac

Sú akcie rizikové? Záleží na uhle pohľadu

Akcie sú rizikový investičný nástroj, pri ktorom môžete stratiť nemalú časť investovaného kapitálu. To je fakt. Ale platí to vždy?

Zistiť viac

Investícia do nehnuteľností verzus do akcií

Dovolím si odhadnúť, že čitateľ tohto blogu vlastní byt alebo dom. Na Slovensku totiž viac ako 91 % domácností vlastní nehnuteľnosť určenú na bývanie.

Zistiť viac

Ako zareagujete na nerealizovanú stratu 10 percent?

Určite sa mnohí z Vás stretli s vypĺňaním tzv. klientskych dotazníkov kvôli potrebe zistenia investičného profilu klienta pred prípadným investovaním.

Zistiť viac

Kopírovať stratégie úspešných obchodníkov?

Zistiť viac

Výnimočnosť máme v génoch

Zistiť viac

Úpadok ropných veľmocí

Zistiť viac

Nie absolútne, ale relatívne

Zistiť viac

Dobrodružstvo českej koruny

Zistiť viac

Nie na každej myšlienke sa dá zarobiť

Zistiť viac

Dozrel čas na začiatok rodinnej ságy? Celkom určite!

Zistiť viac

Francúzsko v ohrození

Zistiť viac

Investovanie v čase nízkych úrokových sadzieb

Zistiť viac

Kedy budú rásť úrokové sadzby v eurozóne?

Zistiť viac

Trumpova cesta na vrchol

Zistiť viac

Ktorý z uvedených nástrojov podlieha najväčšej volatilite?

Zistiť viac

Dvojrýchlostná európska integrácia

Zistiť viac

Pred rizikom neutečieš

Zistiť viac

Express certifikát – zrýchlená šanca na zaujímavý výnos

Zistiť viac

Zvyšovanie sadzieb v eurozóne nie je horúcou témou

Zistiť viac

Kedy je podľa Vás najlepšia príležitosť na kúpu akcií?

Zistiť viac

Theresa May je optimistka

Zistiť viac

Prečo kupujeme nezmysly? III.

Zistiť viac

Močiť proti vetru, pľuť proti nebu

Zistiť viac

Prečo sa bojíme investovať do drahých kovov

Zistiť viac

Najambicióznejšia akvizícia tohto roka

Sedemnásteho novembra tohto roku potvrdili na špeciálnom stretnutí akcionári Tesla Motors drvivou väčšinou 85 % navrhovanú akvizíciu spoločnosti SolarCity.

Zistiť viac

Neistá budúcnosť EU

Zistiť viac

Ach, tie úrokové sadzby

Zistiť viac

Prečo kupujeme nezmysly? II.

V dnešnom blogu sa pozrieme na ďalší druh nezmyselného investovania: ide o situácie, kde štatisticky prehrávate.

Zistiť viac

Môžeme byť všetci v kancelárii?

Na napísanie tohto blogu ma inšpirovala jedna milá príhoda na bratislavskej ulici. Jeden pár tam so záujmom pozeral na novostavbu a idúc okolo som si vypočul, ako hovorí žena mužovi: „Pozri sa, zase tu stavajú nejaké kancelárie. Ale kto bude robiť?“

Zistiť viac

Staviť všetko na jednu kartu?

Ste priaznivcom rulety? Alebo sledujete zápasy svojho obľúbeného mužstva vo farbe jeho dresov? Ste dlho verní jednej značke mobilu? Prečo sa to pýtam?

Zistiť viac

Príliš optimistická centrálna banka za oceánom

Zistiť viac

Prečo kupujeme nezmysly? I.

Dlho som zvažoval, či dám taký provokatívny, možno až urážlivý názov blogu. Veď nejeden čitateľ si môže pomyslieť: „Čo si to dovoľuje? Veď ja nekupujem nezmysly!“

Zistiť viac

Kúpili by ste si dlhopis so záporným výnosom?

V súčasnosti sme na finančných trhoch svedkami niektorých skutočností, ktoré nemajú v histórii v takom rozsahu obdobu, a preto zatiaľ nevieme s určitosťou povedať, aké konkrétne konečné dôsledky budú tieto skutočnosti mať.

Zistiť viac

Británia a svet tri mesiace po brexite

Od referenda o členstve Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v Európskej únii ubehlo niečo viac ako tri mesiace, ale život na oboch brehoch Lamanšského prielivu sa výraznejšie nezmenil.

Zistiť viac

SP 500, DAX a EUR/USD - technická analýza

Zistiť viac

Modrá, alebo červený?

Zistiť viac

S&P 500, DAX a EUR/USD - technická analýza

Zistiť viac

Akcie na mínovom poli

Zistiť viac

Prečo sa bojíme akcií? II.

Zistiť viac

Svätý grál investorov

Zistiť viac

Zvyšujú migranti ekonomický rast?

Zistiť viac

Sekundárny trh spája klientov

Zistiť viac

BREXIT, rozvod po anglicky

Zistiť viac

Británia z Únie odchádza, ale v Európe zostáva

Zistiť viac

Štyri neisté oblasti vývoja americkej ekonomiky

Zistiť viac

9 krajín eurozóny na východe

Zistiť viac

Japonský jen a neľahká úloha Bank of Japan

Zistiť viac

Prestáva sa mi to páčiť

Zistiť viac

Nie je všetko zlato, čo sa blyští...

Zistiť viac

Lepšie byť spravodlivo bohatý ako nespravodlivo chudobný

Zistiť viac

Prečo sa bojíme akcií? I.

Zistiť viac

Brexit: Jednosmerný lístok do neznáma

Zistiť viac

Ropa − hra s nulovým súčtom

Zistiť viac

Mínus nekonečno

Zistiť viac

And the Oscar goes to... China!

Zistiť viac

Ropa (a jej cenové predpovede) verzus akcie

Zistiť viac

Viróza na trhu

Zistiť viac

Trampoty s prognózami

Zistiť viac

Trh, nepreháňaš to?

Zistiť viac

Dôchodkové zamyslenie III.

Zistiť viac

Privátne bankovníctvo na Slovensku...

Zistiť viac

Meny? Nie, radšej akcie a dlhopisy

Zistiť viac

Dôchodkové zamyslenie II.

Zistiť viac

Invázia robotov

Zistiť viac

9 často opakujúcich sa chýb pri investovaní na burze

Zistiť viac

Dôchodkové zamyslenie I.

Zistiť viac

Deformácia eurozóny pokračuje

Zistiť viac

Ako sa vyrovnať s veľkými stratami

Zistiť viac

Strach Made in China

Zistiť viac

Taliansko, advokát federálnej Európy

Zistiť viac

Nie je fond ako fond: Exchange Traded Products

Zistiť viac

Nie je fond ako fond: hlavné výhody ETF

Zistiť viac

Dosť silná Amerika

Zistiť viac

Ako začali v Európe „prachy“ padať z neba

Zistiť viac

Long alebo short? Odpoveď poznáme

Zistiť viac

Nie je fond ako fond: história a najväčší správcovia ETF

Zistiť viac

Long alebo short? I. časť

Zistiť viac

Nie je fond ako fond: úvod do problematiky ETF

Zistiť viac

Komici v Aténach

Zistiť viac

Takto IPO vo vyspelých krajinách neprebieha

Zistiť viac

Ako na forexe zmeniť 500 eur na 2 000 eur za 15 mesiacov

Zistiť viac

Pokrok uľahčuje život, operačné riziko však neodstráni

Zistiť viac

Akciové komplikácie

Zistiť viac

Ako nestratiť peniaze na finančnom trhu alebo ako centrálne banky ovplyvnili trh

Zistiť viac

Keď prehovorí guvernér BoE, trhy sa trasú

Je ráno pol siedmej, keď kráčam ulicami Londýna, aby som sa pridal k hŕstke kolegov, novinárov na tlačovú konferenciu britskej centrálnej banky (The Bank of England).

Zistiť viac

Investícia naprogramovaná na výnos

Privatbanka rozširuje pre svojich klientov možnosti investovania do fondov. O tom, že ich nemusia vždy riadiť ľudia a aké je investovanie bez emócií, je nasledujúci článok.

Zistiť viac

Kam smeruje Európa?

Zistiť viac

Vždy dobre zvážte kurzové riziko

Zistiť viac

Maxím a miním sa nebojme

Zistiť viac

Kvalitatívne uvoľnenie

Európska centrálna banka (ECB) 22. januára 2015 oznámila, že doterajšie kvantitatívne uvoľňovanie zvýši.

Zistiť viac

Finančné riešenie šité na mieru

Zistiť viac

Dva pohľady na finančný trh II.

POHĽAD DOPREDU

Zistiť viac

Dva pohľady na finančný trh I.

POHĽAD DOZADU

Zistiť viac

Správne načasovanie investície

S dobrými vecami sa treba pochváliť.

Zistiť viac

Pomôže eurozóne QE? Podľa mňa nie

Zistiť viac

Pri investícii zvážme aj likvidné riziko

Zistiť viac

Nie je termiňák ako termiňák

Zistiť viac

Sporenie vo forme investovania. Jednorazovo, alebo pravidelne?

Zistiť viac

Ako sa menili sporiace produkty v čase

Zistiť viac

Ako v živote dosiahnuť finančnú slobodu?

Zistiť viac

Americký úrokový Halloween

Zistiť viac

Čo nové na Západe

Zistiť viac

Zlato – jeden kov, veľa faktorov

Zistiť viac

Prečo sporiť a generačné rozdiely v šetrení

Zistiť viac

Kúzlo pravidelných výnosov

Zistiť viac

Základné poznatky predtým, ako sa rozhodnem investovať II.

Zistiť viac

Mladí ľudia a ich vzťah k sporeniu

Zistiť viac

Európska centrálna banka čarovnú lampu nemá

Zistiť viac

Základné poznatky predtým, ako sa rozhodnem investovať I.

Zistiť viac

Úverové riziko – týka sa ma, alebo nie?

Zistiť viac

Bezcenné peniaze

Zistiť viac

Akciový trh: korekcia, alebo trend?

Zistiť viac

Vyspelé diverzifikované riešenia sú teraz ešte dostupnejšie

Zistiť viac

Maldivy, Palau, Bahamy. Boli ste tam?

Zistiť viac

Dopadne japonský šíp aj do Európy?

Zistiť viac

Krátky pohľad na kreditné riziko

Zistiť viac

Aká je skutočná nezamestnanosť v USA?

Zistiť viac

Risk manažment je rovnako dôležitý ako výber investície

Zistiť viac

Ako zistíme, či je situácia na Ukrajine vážna? Pozrite na burzu...

Zistiť viac

Hľadá sa čínsky spotrebiteľ

Zistiť viac

Korporátne dlhopisy alebo ako sa nedať nachytať

Zistiť viac

Pozor na pascu nízkych výnosov

Zistiť viac

Teraz Taliansko eurozóne pomáha

Zistiť viac

Rusko – menej chleba, viac hier

Zistiť viac

Dividendové investovanie

Zistiť viac

Narastá nám (v EÚ) ten dlh, alebo sa iba predzásobujeme?

Zistiť viac

Mať či nemať cenné papiere v rámci svojho majetku

Zistiť viac

Do rovnakej rieky v roku 2014 nevstúpiš

Zistiť viac

Ako sa dá hrať s číslami

Zistiť viac

Aktívna alebo veľmi aktívna správa portfólia...

Zistiť viac

Investícia do diamantov?

Zistiť viac

Založme si firmu s platobnými kartami

Zistiť viac

Zmysel pravidelného cash flow v portfóliu klienta

Zistiť viac

Smutné čísla o dlhu

Zistiť viac

Doprajte svojmu zdraviu rovnakú starostlivosť ako svojim peniazom

Zistiť viac

Čo dnes na finančných trhoch kupovať?

Zistiť viac

Príliš veľa krvi v obehu

Zistiť viac

Transparentne a „zadara“

Zistiť viac

Americká centrálna banková dilema

Zistiť viac

Nie sú výsledky ako výsledky...

Zistiť viac

Čo bolo treba kúpiť a čo predať na konci roku 2011?

Zistiť viac

Čo poviete na investíciu s garantovaným výnosom 9 % p. a.?

Zistiť viac

Quo vadis krátkodobé termínované vklady II.

Zistiť viac

Farebný svet automobilov v Európe

Zistiť viac

Filozofia s pevnými základmi

Zistiť viac

Kto sa čoho obáva

Zistiť viac

Investícia do zdravia

Zistiť viac

Štartuje výsledková sezóna

Zistiť viac

Aj na rozpade eurozóny možno zarobiť

Zistiť viac

Finančný trh je ťažký narkoman

Zistiť viac

Quo vadis krátkodobé termínované vklady I.

x

Zistiť viac

Dvaja kohúti vo Frankfurte

x

Zistiť viac

Nehnuteľnosť ako súčasť majetku

x

Zistiť viac

Úroky a bolenie zubov (hlavy)

x

Zistiť viac

Verejný dlh USA: rastie, ale žiadnu paniku

x

Zistiť viac

IPO neznamená vždy len úspech

x

Zistiť viac

Vy ešte dúfate, že dostanete nejaký dôchodok ?

Zistiť viac

Plán B

Zistiť viac

Japonsko je možno bližšie, než si myslíme

Zistiť viac

Zopár čísel (nielen) pre pána Hollanda

Zistiť viac

Bankový sektor nie je bankomat pre politikov

Zistiť viac

Musíme si pomáhať ?

Zistiť viac

Môže nastať daňová povinnosť napriek poklesu ceny dlhopisov?

Zistiť viac

Déjà vu...

Zistiť viac

Koho ohrozuje drahá ropa ?

Zistiť viac

Dlhopisové portfóliové investovanie

Zistiť viac

Prečo sú fyzické osoby v nevýhode ? (dane fyzických osôb - časť I.)

Zistiť viac

Time To Say Goodbye, Greece!

Zistiť viac

Návrat zlatej horúčky

Zistiť viac

Keď dvaja robia to isté...

Zistiť viac

Grécko musí schudobnieť

Zistiť viac

Ako sa poistiť pred pádom eura

Zistiť viac

Čo s tým?

Zistiť viac

Vieme nasmerovať klienta na správnu investíciu?

Zistiť viac

Zachránil som EÚ

Zistiť viac

Taliansko potrebuje len čas

Zistiť viac

Som pre vašu banku dostatočne zaujímavý klient ?

Zistiť viac

Produkty nadviazané na akciové trhy v portfóliu klienta

Zistiť viac

Majú štáty aspoň na splácanie úrokov z dlhu?

Zistiť viac

Kto je privátny bankár?

Zistiť viac

Európske banky - všetci za jedného, jeden za všetkých

Zistiť viac

Vysoká inflácia kvôli odkupovaniu dlhopisov nehrozí

Zistiť viac

15 argumentov proti rozpadu eurozóny

Zistiť viac

Ako znížiť riziko pri investovaní do akcií

Zistiť viac

Ako neochorieť zo svojej banky

Zistiť viac

Privátne bankovníctvo nemusí byť iba o referenciách

Zistiť viac

Kríza je tvrdý oriešok aj pre ratingové agentúry

Zistiť viac

Pri Taliansku je tretí scenár nepravdepodobný

Zistiť viac

Akcie by bez vlád padli

Zistiť viac

Nový euroval - viacero otázok, nejasné odpovede

Zistiť viac

Japonsko zostane krajinou vychádzajúceho slnka

Zistiť viac

Rast sadzieb už v blízkej budúcnosti by ECB mala ešte zvážiť

Zistiť viac

Rok 2011 na finančnom trhu (2/2): Peniaze, dlhopisy, akcie, meny, komodity

Zistiť viac

Rok 2011 na finančnom trhu (1/2): Ekonomiky globálnych lídrov

Zistiť viac

Euro prežije, ale jeho kvalita sa oslabí

Zistiť viac

QE2: Veľa kriku pre nič

Zistiť viac

Maastrichtskí delikventi

Zistiť viac

Investičné idey v rámci privátneho bankovníctva

Zistiť viac

Trichet už sadzby zvyšovať nebude

Zistiť viac

Kto je klientom privátneho bankovníctva

Zistiť viac

Nejasná správa o konci dlhov

Zistiť viac

Ingrediencie potrebné na kvalitný štruktúrovaný produkt (jemne odhalené know-how)

Zistiť viac

5 postupov ako rozpoznať dobrú radu

Zistiť viac

Zahraničné produkty – výzva, ktorá nás čaká

Zistiť viac

Nové príležitosti v rámci asset managementu

Zistiť viac

Slovenská ekonomika ožíva, no oživenie bude pomalé

Zistiť viac

Existuje kontokorent za ktorý neplatíte?

Zistiť viac

Čo je doma to sa počíta, a to najmä v riadených portfóliách

Zistiť viac

Ak investujeme vlastné peniaze, tak sú pre nás drahšie ako tie cudzie

Zistiť viac

Budúcnosť nie je jasná

Zistiť viac

Alchýmia štátneho bankrotu

Zistiť viac

Problémom Francúzska nie je nedostatočná spotreba, práve naopak

Zistiť viac

Nikto nemá sklenenú guľu – pád investičnej legendy

Zistiť viac

Nemecká kontinuita

Zistiť viac

Tancovanie pod dlhovým stropom

Zistiť viac

Európska centrálna banka má ešte priestor na pokles sadzieb

Zistiť viac

FED v pasci: QE3 alebo nízke sadzby navždy

Zistiť viac

Austrálska kengura, brazílska káva, či turecký med?

Zistiť viac

Výnosy a výnosy...

Zistiť viac

Ešte nedávno

Zistiť viac

Daň z finančných transakcií kandiduje na hlúposť roka

Zistiť viac

Nízke sadzby, reálne očakávania

Zistiť viac

Nízke výnosy – a čo ďalej?

Zistiť viac

Hrubý výnos vs. netto výnos

Zistiť viac

Zdanenie, odvody a diverzifikácia

Zistiť viac

Ďalšia „rana istoty“ pre investorov alebo „právne istoty“ po slovensky

Zistiť viac

Šetriť?! Míňajte všetko!

Zistiť viac

Kto sa v tom vyzná?

Zistiť viac

Alternatívne možnosti investovania

Zistiť viac

Chladný blog na horúce dni

Zistiť viac

S oživením opatrne

Zistiť viac

Garantovaný a „garantovaný“

Zistiť viac

Finančná páka špekulanta láka

Zistiť viac

Akcie s pravidelným výnosom

Zistiť viac

Trhy sa nedajú predikovať na krátkodobom horizonte

Zistiť viac

Z grafov sa najeme

Zistiť viac

Cez binárne opcie k apartmánu v Barcelone?

Zistiť viac

Japonská odvaha

Zistiť viac

Numizmatika – hobby alebo investícia

Zistiť viac

Buďme akční, EÚ

Zistiť viac
Novinky
Spustili sme novú webstránku
05.12.2017
ZISTI VIAC
Zisk skupiny PENTA v roku 2016 vzrástol o 25 %
03.07.2017
ZISTI VIAC
Poklepali základný kameň projektu SKY PARK
19.05.2017
ZISTI VIAC
Exclusive Zone už aj v Českej Republike
19.05.2017
ZISTI VIAC
Blog
Rast úrokových sadzieb bude pomalý II. 24.04.2018
ZISTI VIAC
Aký typ investora ste? 18.04.2018
ZISTI VIAC
Rast úrokových sadzieb bude pomalý I. 17.04.2018
ZISTI VIAC
V Českej republike vidíme obrovský potenciál 17.04.2018
ZISTI VIAC
Magazín
04 / 2018
Rozhovor s Jurajom Nevolníkom, výkonným riaditeľom Penta Real Estate
VŠETKY MAGAZÍNY
12 / 2017
Rozhovor s Marekom Dubanom, generálnym riaditeľom ProCare a Svet zdravia
VŠETKY MAGAZÍNY
06 / 2017
Rozhovor s Markom Dospivom, partnerom finančnej skupiny Penta
VŠETKY MAGAZÍNY
03 / 2017
Rozhovor s Tomášom Slechanom, generálnym riaditeľom lekární Dr.Max na Slovensku
VŠETKY MAGAZÍNY